سلام دوستان

من وازگن هستم و امروز به بررسی بازی نوستالژیک کانتر و سخت افزار مورد نیاز برای اجرای بازی بپردازم. امیدوارم تا انتهای این پست همراه من باشید.

معرفی کانتر استرایک

کانتر استرایک (Counter-Strike؛ یا سی‌اس) یک سری بازی ویدیویی شوتر اول شخص است. این بازی اولین بار در سال ۱۹۹۹ در مایکروسافت ویندوز با اولین نسخه خود، کانتر استرایک آغاز شد. یک مد برای Half-Life در ابتدا توسط جاس کلیف و مین لی راه اندازی و ساخته شد، قبل از اینکه بازی توسط ولو توسعه‌دهنده Half-Life خریداری شود. نسخه دوم آن به نام کانتر استرایک کاندیشن زیرو در سال ۲۰۰۴ به بازار عرضه شد و توسط ولو توسعه یافت. در پایان همان سال، ولو یک بازی به نام کانتر استرایک سورس توسعه داد که هشت ماه پس از کاندیشن زیرو، در نوامبر ۲۰۰۴ منتشر شد و به عنوان بازسازی شده بازی کانتر استرایک اصلی در نظر گرفته می‌شود، که اولین بازی در این مجموعه است که از موتور سورس جدید ایجاد شده توسط ولو استفاده می‌کند.

کانتر استرایک

کانتر استرایک

این بازی در اوایل انتشار به محبوبیت چندانی دست نیافت اما با توسعه قابلیت آنلاین و چند نفره به سرعت شناخته شد و در تمامی گیم نت‌ها این بازی به صورت آنلاین و در قالب چند نفره انجام می‌شد. کانتر استرایک نزدیک به ۲۰ سال بازی رقابتی داشته‌است که با کانتر استرایک اصلی آغاز می‌شود. اولین تورنمنت بزرگ در سال ۲۰۰۱ در لیگ حرفه ای Cyberathlete برگزار شد. لیگ حرفه ای سایبرالنت ، همراه با بازی‌های سایبری جهانی و جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی از بزرگترین مسابقات سری کانتر استرایک تا سال ۲۰۰۷ بودند. از سال ۲۰۱۳–۲۰۲۰، ولو میزبان Counter-Strike: Global Offensive Major Championships با جوایز بزرگ است. این مسابقات به معتبرترین مسابقات CS: GO تبدیل شده‌اند.

کانتر استرایک یکی از تأثیرگذارترین بازی‌های تیراندازای اول شخص در تاریخ محسوب می‌شود. این مجموعه دارای یک جامعه رقابتی گسترده‌است و مترادف با تیراندازان اول شخص شده‌است. تا اوت ۲۰۱۱، سری کانتر استرایک بیش از ۲۵ میلیون واحد فروخته‌است.

این بازی با نسخه کانتر استرایک کاندیشن زیرو در گیم نت‌های ایران در قالب گروه‌های چند نفره بازی می‌شود. (ویکی)

سخت افزار اجرای کانتر

سخت افزار اجرای کانتر

 

حداقل سخت افزار اجرای بازی کانتر استرایک

  • پردازنده : Intel® Core™2 Duo Processor E6600 2.4 GHz or AMD Phenom™ X3 8750 2.4 GHz processor 
  • کارت گرافیک : Any video card with 256 MB of VRAM or higher 
  • رم : 2 GB of memory 
  • هارد : 15 GB of free space 
  • سیستم عامل : Windows XP or higher operating system 
  • دایرکت ایکس: 9.0c or higher 
  • مدل شادر : 3.0 or higher

امیدوارم مطلب بالا کاربردی باشد. برای حمایت از ما این پست رو با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

ممنون از همراهیتون

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

ارسال دیدگاه